درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم
«ن» و القلم و مایسطرون…
سوگند به قلم و آنچه می‌نویسند…

نام نشریه: کۆمه‌کاڵ
صاحب امتیاز و مدیر مسئول : یاسر خالدی زاد
ترتیب انتشار: دو هفته‌نامه
شماره ثبت : ۸۲۴۳۳
تاریخ ثبت : ۲۵/۴/۱۳۹۷
قطع و اندازه: ۵۰*۳۵
گستره‌ی توزیع: شهرستان پاوه
محل چاپ: کرمانشاه – آزادگان
دفتر نشریه : شهر پاوه – میدان شهدا – پاساژ آشتی
نوع: روزنامه‌ای
زمینه: اجتماعی، فرهنگی
زبان: کوردی – فارسی

 

 

*سرمقاله اولین پیش شماره دوهفته نامه کۆمه‌کاڵ به تاریخ ۷/۷/۱۳۹۷
کۆمه‌کاڵ سلام / یاسر خالدی زاد
از خدا خواهیم توفیق ادب
درست ده سال پیش در چنین روزهایی بود که به رسانه مجازی پاوه “کۆمه‌کاڵ” سلام کردیم .
آن روزها شوق نوشتن و احساس به داشتن یک پایگاه خبری مستقل در شهر پاوه، موجب تولد سایت ” کۆمه‌کاڵ” گردید .
به همت دوستان و نویسندگان خوب این دیار کۆمه‌کاڵ جان گرفت و رشد کرد ، به بیان دردها پرداخت ، جایی برای دیدن زیبایی ها و شنیدن تلخی ها شد . با وجود بی مهری هایی که در حقش روا شد در میانه راه، ره تعطیلی را پیش گرفت ، خیلی ها به مذاقشان خوش آمد و اما برای دوستداران آگاهی بخشی بسیار دردناک شد .
به دعوت دوباره همراهان صادق کۆمه‌کاڵ ، موتور این پایگاه بار دیگر روشن شد و نوشت و نوشت تا بالاخره چراغ این پایگاه خبری بدلیل خستگی راه و نامهربانی هایی که در حقش روا شد خاموش گردید.
” کۆمه‌کاڵ” از مردادماه ۱۳۸۷ بیش از ۴ سال در شهر پاوه به صورت پایگاه خبری تحلیلی فعالیت نمود . بعد از تعطیلی این پایگاه، شاهد رشد رسانه های دیجیتال شدیم . در این سالها و با وجود سایت های خبری مختلف، پاوه به داشتن نشریه ای مکتوب نیاز داشت و همین احساس نیاز بعد از ده سال از آغاز به کار سایت کۆمه‌کاڵ، باعث تولد نشریه ای برای شهرستان پاوه با همین نام گردید .
پایگاه خبری کۆمه‌کاڵ به صورت مستقل آغاز به کار کرد و در نشریه نیز مستقل خواهد ماند . این نشریه در پی برقراری یک پل ارتباطی در منطقه و در میان مردم و مسئولین است و هدفش بالا بردن سطح آگاهی است و هدفش ساختن است.
دو هفته نامه کۆمه‌کاڵ با رعایت قانون مطبوعات فعالیت اطلاع رسانی خود را پیش خواهد برد ، به قضایای شهرستان نگرشی مستقلانه خواهد داشت و کاملا بدور از گرایش های حزبی و گروهی فعالیت می نماید.
تهیه و تنظیم و ارائه خبرها و گزارش‌های صحیح درباره وقایع مهم منطقه ، حمایت از حکومت قانون و ناظر بر اجرای درست و دقیق قوانین ، ایجاد محیط مناسب برای برخورد عقاید گوناگون ، فراهم کردن زمینه آموزش مداوم برای همگان ، آموزش و ترویج زبان کوردی (هورامی و سورانی) ، کمک به رشد فکری و فرهنگی جامعه و ایجاد روحیه‌ی مشارکت و همکاری با برنامه‌های توسعه‌بخش از اهداف و برنامه های دوهفته نامه کۆمه‌کاڵ می باشد .
اکنون با تولد اولین شماره نشریه رسمی شهرستان پاوه ، به کۆمه‌کاڵ سلامی دوباره می گوییم و حمایت و همراهی دوستان و نویسندگان این دیار را خواهانیم .

قالب وردپرس